  • 02153.15MXF60P
02153.15MXF60P
advertisement
Manufacturer No:
02153.15MXF60P
HK JDW NO:
461-02153.15MXF60P
Package:
Radial Bend Cylinder
Datasheet:
02153.15MXF60P
Description:
02153.15MXF60P datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
02153.15MXF60P
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial Bend Cylinder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    28.3mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Current Rating
    3.15A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Melting I2t
    43.255
  • DC Cold Resistance
    0.0283Ohms
  • Diameter
    5mm
  • Length
    19.9898mm