  • 0225.125MXP
0225.125MXP
advertisement
Manufacturer No:
0225.125MXP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0225.125MXP
Package:
2AG, 5mm x 15mm
Datasheet:
0225.125MXP
Description:
0225.125MXP datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0225.125MXP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    2AG, 5mm x 15mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    225
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.570L 4.50mmx14.48mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Clip
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    125mA
  • Current Rating
    125mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A AC 10kA DC
  • Melting I2t
  • DC Cold Resistance
    3.9Ohms
  • Diameter
    4.5mm
  • Length
    14.478mm