  • 025103.5NRT2
025103.5NRT2
advertisement
Manufacturer No:
025103.5NRT2
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-025103.5NRT2
Datasheet:
025103.5NRT2
Description:
025103.5NRT2 datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
025103.5NRT2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.280L 2.80mmx7.11mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Resistance
    24mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    3.5A
  • Current Rating
    3.5A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, cURus, PSE, TUV
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A AC 300A DC
  • Melting I2t
    1.58
  • DC Cold Resistance
    0.024Ohms
  • Length
    7.112mm