  • 0402CS-7N5XGLW
0402CS-7N5XGLW
advertisement
Manufacturer No:
0402CS-7N5XGLW
HK JDW NO:
3194-0402CS-7N5XGLW
Step5Bar-code shipping tag
0402CS-7N5XGLW
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
    1
  • Depth
    640μm
  • Construction
    Rectangular
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    7.5 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    680mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.8GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    88
  • Q Factor
    88
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    100mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0075 µH
  • DC Current
    680mA
  • Length
    1.19mm