  • 0451.630NR
0451.630NR
advertisement
Manufacturer No:
0451.630NR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0451.630NR
Package:
2-SMD, Square End Block
Datasheet:
0451.630NR
Description:
0451.630NR datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0451.630NR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, Square End Block
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NANO²® 451
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.106W x 0.106 H 6.10mmx2.69mmx2.69mm
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    630mA
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, cULus
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    0.1381
  • DC Cold Resistance
    0.2022Ohm