  • 0452.750MRSN
0452.750MRSN
advertisement
Manufacturer No:
0452.750MRSN
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0452.750MRSN
Package:
2-SMD, Square End Block
Datasheet:
0452.750MRSN
Description:
0452.750MRSN datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0452.750MRSN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, Square End Block
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NANO²® 452
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.106W x 0.106 H 6.10mmx2.69mmx2.69mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    360mOhm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    750mA
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, UR
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    0.904
  • DC Cold Resistance
    0.36Ohm
  • Circuit Protection Type
    ELECTRIC FUSE
  • Height
    2.6924mm