  • 06033A390JAT2A
06033A390JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06033A390JAT2A
HK JDW NO:
66-06033A390JAT2A
Datasheet:
06033A390JAT2A
Purchasing and Inquiry
06033A390JAT2A Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm for this device.The temperature coefficient of resistance is generally defined as?the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
06033A390JAT2A Features
a size/dimension of 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
06033A390JAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation 06033A390JAT2A applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
06033A390JAT2A
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm
  • Thickness
    889μm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    25V