  • 0603HC-10NXJLU
0603HC-10NXJLU
advertisement
Manufacturer No:
0603HC-10NXJLU
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603HC-10NXJLU
Step5Bar-code shipping tag
0603HC-10NXJLU
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    57
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    71mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.01 µH
  • Height
    1.02mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.12mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 16 hours ago)
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2012
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    10 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    2A
  • Frequency - Self Resonant
    3.7GHz