  • 101S43W105KV4E
101S43W105KV4E
advertisement
Manufacturer No:
101S43W105KV4E
Manufacturer:
Johanson
HK JDW NO:
406-101S43W105KV4E
Package:
1812
Datasheet:
101S43W105KV4E
Description:
Cap Ceramic 1uF 100V X7R 10% Pad SMD 1812 125C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
101S43W105KV4E
  • Package / Case
    1812
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10 %
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125 °C
  • Min Operating Temperature
    -55 °C
  • Capacitance
    1 µF
  • Depth
    3.17 mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage Rating
    100 V
  • Height
    2.16 mm
  • Length
    4.45 mm
  • Width
    3.17 mm