  • 10AS022C4U19I3SG
10AS022C4U19I3SG
advertisement
Manufacturer No:
10AS022C4U19I3SG
Manufacturer:
Altera
HK JDW NO:
2936-10AS022C4U19I3SG
Package:
Datasheet:
10AS022C4U19I3SG
Description:
484 Terminations484 Pin System On Chip0.9V
Purchasing and Inquiry
This SoC is built on core processor(s).
The SoC chip provides users with reliable performance because it is implemented with 1.7kB RAM.For safe operation, it is advisable to utilize a power supply with 0.9V voltage.Different designing requirements can be met with FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY.system on a chip benefits from 484 terminations.Likewise, it has a remarkable system on a chip capability, just like other high-quality Field Programmable Gate Arrays.This SoC chip is capable of having 192 outputs, which is convenient.There is 0.9V power supply requirement for this system on chip SoC.There are 220000 logic cells in the logic system on chips.This is the version with 484 pins.For the SoC computing to start, -40°C is sufficient.In this SoC system on chip, 100°C represents its maximum operating temperature.
processor.
1.7kB RAM.
There are a lot of Altera
10AS022C4U19I3SG System On Chip (SoC) applications.
  • Sports
  • Level
  • Networked sensors
  • Measurement tools
  • Smartphone accessories
  • Optical drive
  • Mobile computing
  • Communication interfaces ( I2C, SPI )
  • ARM
  • Industrial transport
Step5Bar-code shipping tag
10AS022C4U19I3SG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    192
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Power Supplies
    0.9V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • RAM Size
    1.7kB
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Speed Grade
    3
  • Number of Registers
    334920
  • Number of Logic Cells
    220000
  • Length
    19mm
  • Width
    19mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    484
  • Published
  • Number of Terminations
    484
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C