  • 1210CC223KAZ1A
1210CC223KAZ1A
advertisement
Manufacturer No:
1210CC223KAZ1A
HK JDW NO:
66-1210CC223KAZ1A
Datasheet:
1210CC223KAZ1A
Purchasing and Inquiry
1210CC223KAZ1A Overview
A program's size/dimension is 0.130Lx0.098W 3.30mmx2.50mm for this device.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.With the voltage 630V, it is capable of operating.
1210CC223KAZ1A Features
a size/dimension of 0.130Lx0.098W 3.30mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V
1210CC223KAZ1A Applications
There are a lot of AVX Corporation 1210CC223KAZ1A applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
1210CC223KAZ1A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Series
    FLEXITERM®
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.098W 3.30mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    2.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    600V
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.7018mm