  • 1641R-123H
1641R-123H
advertisement
Manufacturer No:
1641R-123H
HK JDW NO:
79-1641R-123H
Step5Bar-code shipping tag
1641R-123H
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Current Rating
    205mA
  • Reference Standard
    MS75088
  • Lead Length
    36.58mm
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2Ohm Max
  • Max DC Current
    205mA
  • Frequency - Self Resonant
    44MHz
  • Q @ Freq
    55 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Q Factor
    55
  • Diameter
    4.11mm