  • 181LY-182J
181LY-182J
advertisement
Manufacturer No:
181LY-182J
Manufacturer:
Toko
HK JDW NO:
4668-181LY-182J
Description:
181LY-182J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
181LY-182J
  • Mount
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Length
    4mm
  • Lead Diameter
    700 μm
  • Inductance
    1.8 mH
  • Max DC Current
    44mA
  • Frequency - Self Resonant
    570kHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    4.5Ohm
  • Diameter
    10.5mm
  • Height
    14mm