  • 200TXW220MEFR18X25
200TXW220MEFR18X25
advertisement
Manufacturer No:
200TXW220MEFR18X25
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-200TXW220MEFR18X25
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
TXW 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.709Dia 18.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 301
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
200TXW220MEFR18X25
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TXW
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.4A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.083 27.50mm