  • 2504023017Y0
2504023017Y0
advertisement
Manufacturer No:
2504023017Y0
Manufacturer:
Fair-Rite Products Corp.
HK JDW NO:
267-2504023017Y0
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads MultLyr Chip Bead 0402 300 OHM 100mA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2504023017Y0
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    300Ohm
  • Max DC Current
    100mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    750mOhm
  • Height
    500μm
  • Width
    0.5mm