  • 2504026017Y0
2504026017Y0
advertisement
Manufacturer No:
2504026017Y0
Manufacturer:
Fair-Rite Products Corp.
HK JDW NO:
267-2504026017Y0
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads MultLyr Chip Bead 0402 600 OHM 50mA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2504026017Y0
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    500μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    50mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.05A
  • DC Current
    50mA
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.1Ohm
  • Height
    500μm
  • Width
    0.5mm