  • 25MS74.7MEFCT54X7
25MS74.7MEFCT54X7
advertisement
Manufacturer No:
25MS74.7MEFCT54X7
HK JDW NO:
683-25MS74.7MEFCT54X7
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
MS7 4.7μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 21mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.4986mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
25MS74.7MEFCT54X7
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MS7
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Lead Pitch
    1.4986mm
  • Lead Spacing
    0.059 1.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    21mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    21mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    31.5mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm