  • 25YXM100MEFRT16.3X11
25YXM100MEFRT16.3X11
advertisement
Manufacturer No:
25YXM100MEFRT16.3X11
HK JDW NO:
683-25YXM100MEFRT16.3X11
Description:
YXM 100μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
25YXM100MEFRT16.3X11
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    YXM
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    147mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    210mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm