  • 270X232A501B2B1
270X232A501B2B1
advertisement
Manufacturer No:
270X232A501B2B1
HK JDW NO:
221-270X232A501B2B1
Package:
Datasheet:
270X232A501B2B1
Description:
POT 500 OHM 1/4W CARBON LOG
Step5Bar-code shipping tag
270X232A501B2B1
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    500Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Taper
    Logarithmic
  • Built in Switch
    Rotary, SPST
  • Actuator Diameter
    0.125 (3.18mm)
  • Rotation
    315°
  • Size - Body
    Round - 0.626Dia x 0.375 H 15.9mmx9.53mm
  • Actuator Length
    1.000 25.40mm