  • 28L0138-10R-10
28L0138-10R-10
advertisement
Manufacturer No:
28L0138-10R-10
HK JDW NO:
449-28L0138-10R-10
Package:
Axial
Datasheet:
28L0138-10R-10
Description:
FERRITE BEAD AXIAL LEAD 75 OHMS
Step5Bar-code shipping tag
28L0138-10R-10
    Select All
  • Mounting Type
    Axial
  • Material
    Ferrite
  • Weight
    205.023751mg
  • Published
    2007
  • Series
    28
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.175L 3.51mmx4.45mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    5A
  • Frequency
    100MHz
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    75Ohm
  • Max DC Current
    5A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    75Ohm @ 100MHz
  • Diameter
    3.51mm