  • 29F0528-0T0-10
29F0528-0T0-10
advertisement
Manufacturer No:
29F0528-0T0-10
HK JDW NO:
449-29F0528-0T0-10
Package:
10-THD
Datasheet:
29F0528-0T0-10
Description:
FERRITE BEAD 342 OHM 10THD 5LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
29F0528-0T0-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    10-THD
  • Number of Pins
    10
  • Weight
    7.076041g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    29
  • Size / Dimension
    0.528Lx0.428W 13.42mmx10.88mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Number of Functions
    5
  • Depth
    11.03mm
  • Frequency
    100MHz
  • Impedance
    342Ohm
  • Max DC Current
    10A
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    5
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    342Ohm @ 100MHz
  • Height
    11.43mm
  • Length
    13.42mm