  • 353SB5I192R
353SB5I192R
advertisement
Manufacturer No:
353SB5I192R
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-353SB5I192R
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
353SB5I192R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
353SB5I192R
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    353
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    19.2MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    30mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
  • Operating Frequency
    19.2MHz
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Linearity
    10%
  • Control Voltage-Max
    4.5V
  • Control Voltage-Min
    0.5V
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm