  • 357LC5C074M1758
357LC5C074M1758
advertisement
Manufacturer No:
357LC5C074M1758
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-357LC5C074M1758
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
357LC5C074M1758
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
357LC5C074M1758
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    357
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    74.1758MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    45mA
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±80ppm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm