  • 400LLE3R3MEFC8X11.5
400LLE3R3MEFC8X11.5
advertisement
Manufacturer No:
400LLE3R3MEFC8X11.5
HK JDW NO:
683-400LLE3R3MEFC8X11.5
Description:
LLE 3.3μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar 3.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 16828
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
400LLE3R3MEFC8X11.5
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 105°C
  • Life (Hours)
    15000 hours
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm