  • 400WXA68MEFC18X25
400WXA68MEFC18X25
advertisement
Manufacturer No:
400WXA68MEFC18X25
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-400WXA68MEFC18X25
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
WXA 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.709Dia 18.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
400WXA68MEFC18X25
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    WXA
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    68μF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm