  • 44/0412-24-9CS1220
44/0412-24-9CS1220
advertisement
Manufacturer No:
44/0412-24-9CS1220
HK JDW NO:
798-44/0412-24-9CS1220
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
44/0412-24-9CS1220
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
  • Operating Temperature
    -65°C~135°C
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.039 (0.99mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0030 0.076mm