  • 44A0211-16-5-1KF/1
44A0211-16-5-1KF/1
advertisement
Manufacturer No:
44A0211-16-5-1KF/1
HK JDW NO:
798-44A0211-16-5-1KF/1
Step5Bar-code shipping tag
44A0211-16-5-1KF/1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Series
    MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0211
  • Published
    2011
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    1000V
  • Jacket Color
    Green
  • Conductor Strand
    19/29
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.081 (2.06mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm