  • 450D502KSD5
450D502KSD5
advertisement
Manufacturer No:
450D502KSD5
HK JDW NO:
221-450D502KSD5
Package:
Datasheet:
450D502KSD5
Description:
POT 5K OHM 1/2W CARBON LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
450D502KSD5
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Resistance
    5kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Actuator Type
    Slotted
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Size - Body
    Round - 0.938Dia x 0.453 H 23.83mmx11.51mm
  • Actuator Length
    0.625 15.88mm
Hot Sales in Thermal
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%