  • 450D503KSD7
450D503KSD7
advertisement
Manufacturer No:
450D503KSD7
HK JDW NO:
221-450D503KSD7
Package:
Datasheet:
450D503KSD7
Description:
POT 50K OHM 1/3W CARBON LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
450D503KSD7
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    50kOhm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Size - Body
    Round - 0.938Dia x 0.453 H 23.83mmx11.51mm
  • Actuator Length
    0.875 22.23mm