  • 450D504KSD4
450D504KSD4
advertisement
Manufacturer No:
450D504KSD4
HK JDW NO:
221-450D504KSD4
Package:
Datasheet:
450D504KSD4
Description:
POT 500K OHM 1/4W CARBON LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
450D504KSD4
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    500kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Size - Body
    Round - 0.938Dia x 0.453 H 23.83mmx11.51mm
  • Actuator Length
    0.500 12.70mm