  • 450D504PR16
450D504PR16
advertisement
Manufacturer No:
450D504PR16
HK JDW NO:
221-450D504PR16
Package:
Datasheet:
450D504PR16
Description:
POT 500K OHM 1/4W CARBON LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
450D504PR16
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    500kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Actuator Type
    Round
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Size - Body
    Round - 0.938Dia x 0.453 H 23.83mmx11.51mm
  • Actuator Length
    2.000 50.80mm