  • 450MXC120M22X40
450MXC120M22X40
advertisement
Manufacturer No:
450MXC120M22X40
HK JDW NO:
683-450MXC120M22X40
Description:
120μF Capacitor 750mA
Step5Bar-code shipping tag
450MXC120M22X40
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    SNAP-IN
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    120μF
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.697137mA
  • Ripple Current
    750mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%