  • 450PK0.47MEFC8X11.5
450PK0.47MEFC8X11.5
advertisement
Manufacturer No:
450PK0.47MEFC8X11.5
HK JDW NO:
683-450PK0.47MEFC8X11.5
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
PK 0.47μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.315Dia 8.00mm -25°C~85°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
450PK0.47MEFC8X11.5
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PK
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%