  • 46KN333000M1K
46KN333000M1K
advertisement
Manufacturer No:
46KN333000M1K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-46KN333000M1K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
46KN333000M1K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    7mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    26.5mm