  • 489D106X0010B6VE3
489D106X0010B6VE3
advertisement
Manufacturer No:
489D106X0010B6VE3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-489D106X0010B6VE3
Package:
Dipped
Datasheet:
489D106X0010B6VE3
Description:
10μF 20% 85°C-Max -55°C-Min Tantalum Dipped
Step5Bar-code shipping tag
489D106X0010B6VE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Length
    5.5mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    10V
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    1.5μA
  • Diameter
    4mm
  • Height
    11.5mm
  • Width
    4mm