  • 504M06QE150
504M06QE150
advertisement
Manufacturer No:
504M06QE150
HK JDW NO:
192-504M06QE150
Package:
Radial
Datasheet:
504M06QE150
Description:
Quantity:
In Stock : 1055
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
504M06QE150
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    Quencharc®
  • Size / Dimension
    1.449Lx0.591W 36.80mmx15.00mm
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Low Pass
  • Resistance
    150Ohm
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    500nF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Technology
    RC
  • Depth
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    30.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohm
  • Number of Channels
    1
  • Voltage
    600V
  • ESD Protection
    No
  • Filter Order
    1st
  • Values
    R = 150 Ω, C = 0.5μF
  • Resistance - Channel (Ω)
    150
  • Height
    0.921 23.40mm