  • 520T10CA16M3690
520T10CA16M3690
advertisement
Manufacturer No:
520T10CA16M3690
HK JDW NO:
221-520T10CA16M3690
Datasheet:
520T10CA16M3690
Step5Bar-code shipping tag
520T10CA16M3690
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Type
    VCTCXO
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Supply Voltage
    2.8V
  • Frequency
    16.369MHz
  • Frequency Stability
    ±1ppm
  • Current - Supply (Max)
    2mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
  • Operating Frequency
    16.369MHz
  • Control Voltage-Max
    2.4V
  • Control Voltage-Min
    0.4V
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm