  • 536L10005GA5
536L10005GA5
advertisement
Manufacturer No:
536L10005GA5
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-536L10005GA5
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
536L10005GA5
Step5Bar-code shipping tag
536L10005GA5
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    10-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    536
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Type
    VCTCXO
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±500ppb
  • Output
    HCMOS
  • Current - Supply (Max)
    10mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    3.5mA
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm