  • 626P12503I3T
626P12503I3T
advertisement
Manufacturer No:
626P12503I3T
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-626P12503I3T
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
626P12503I3T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
626P12503I3T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    626
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    125MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    70mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 1.1mm
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Rise Time-Max
    0.7ns
  • Fall Time-Max
    0.7ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm