  • 62A6002-22-2
62A6002-22-2
advertisement
Manufacturer No:
62A6002-22-2
HK JDW NO:
798-62A6002-22-2
Package:
Datasheet:
62A6002-22-2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
62A6002-22-2
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    154/44
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.047 (1.19mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.008 0.20mm