  • 636M2I022M11840
636M2I022M11840
advertisement
Manufacturer No:
636M2I022M11840
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-636M2I022M11840
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
636M2I022M11840
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    22.1184MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.3mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    22.1184MHz
  • Rise Time-Max
    5ns
  • Fall Time-Max
    5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.98V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.62V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Output Load
    15 pF