  • 63YXJ22M5X11
63YXJ22M5X11
advertisement
Manufacturer No:
63YXJ22M5X11
HK JDW NO:
683-63YXJ22M5X11
Description:
YXJ 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 173mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar 2mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 40293
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
63YXJ22M5X11
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    YXJ
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    173mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    880mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    95.15mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    173mA @ 100kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm