  • 656C12503C2T
656C12503C2T
advertisement
Manufacturer No:
656C12503C2T
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-656C12503C2T
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
656C12503C2T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
656C12503C2T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    656C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    125MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    20mA Typ
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    20μA
  • Height Seated (Max)
    0.073 1.85mm