  • 7P-38.400MBP-T
7P-38.400MBP-T
advertisement
Manufacturer No:
7P-38.400MBP-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7P-38.400MBP-T
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
7P-38.400MBP-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7P-38.400MBP-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7P
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    TCXO
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Frequency
    38.4MHz
  • Frequency Stability
    ±280ppb
  • Output
    CMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Max Supply Current
    10mA
  • Height
    1.651mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm