  • 7Q-16.368MCS-T
7Q-16.368MCS-T
advertisement
Manufacturer No:
7Q-16.368MCS-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7Q-16.368MCS-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7Q-16.368MCS-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7Q-16.368MCS-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7Q
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    VCTCXO
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency
    16.368MHz
  • Frequency Stability
    ±2ppm
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Load Capacitance
    10pF
  • Max Supply Current
    2mA
  • Height
    1.0922mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm