  • 7W-7.3728MBA-T
7W-7.3728MBA-T
advertisement
Manufacturer No:
7W-7.3728MBA-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7W-7.3728MBA-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7W-7.3728MBA-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7W-7.3728MBA-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7W
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Depth
    5mm
  • Frequency
    7.3728MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    20mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    30pF
  • Max Supply Current
    20mA
  • Frequency Tolerance
    0.0025%
  • Height
    1.4224mm
  • Height Seated (Max)
    0.056 1.42mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm