  • A50IH32202660K
A50IH32202660K
advertisement
Manufacturer No:
A50IH32202660K
HK JDW NO:
417-A50IH32202660K
Description:
220nF Film Capacitor 10% Axial 250V-DC 160V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
A50IH32202660K
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Diameter
    6.5mm
  • Length
    14mm