  • A50QT33302600J
A50QT33302600J
advertisement
Manufacturer No:
A50QT33302600J
HK JDW NO:
417-A50QT33302600J
Description:
330nF Film Capacitor 5% Axial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
A50QT33302600J
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • Capacitance
    330nF
  • Packing Method
    TR
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Diameter
    19mm
  • Length
    33mm