  • ACML-0201-601-T
ACML-0201-601-T
advertisement
Manufacturer No:
ACML-0201-601-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ACML-0201-601-T
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ACML-0201-601-T
Description:
FERRITE CHIP 600 OHM 200MA 0201
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACML-0201-601-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2007
  • Series
    ACML
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    200mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.7Ohm
  • Current Rating (Max)
    200mA
  • Impedance @ Frequency
    600Ohms @ 100MHz
  • Height
    355.6μm
  • Length
    609.6μm
  • Width
    300μm
  • Height (Max)
    0.014 0.35mm