  • AD1024-24F
AD1024-24F
advertisement
Manufacturer No:
AD1024-24F
Manufacturer:
ATOP Technologies
HK JDW NO:
91-AD1024-24F
Package:
Datasheet:
AD1024-24F
Description:
Quantity:
In Stock : 10014
Step5Bar-code shipping tag
AD1024-24F
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Size / Dimension
    2.97Lx1.77W x 3.78 H 75.5mmx45.0mmx96.0mm
  • Feature
    Adjustable Output
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Power (Watts)
    24W
  • Max Power Dissipation
    24W
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus
  • Efficiency
    83%
  • Max Output Current
    1A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC 120V~370VDC
  • Height
    96.012mm
  • Length
    75.438mm
  • Width
    44.958mm